top of page
  • X-10 blogger

Rekordowy salon sprzedaży zbudowany z kratownic X-20.

Padł rekord! Zbudowaliśmy salon sprzedaży samochodów poleasingowych premium w Pietrzykowicach pod Wrocławiem - największą jak dotąd konstrukcję z kratownic TRUSSwire.

Przedsięwzięcie, którego skalą warto się pochwalić, zostało zrealizowane we współpracy z biurem projektowym 2L-studio. Słowo 'rekord' pasuje tu doskonale, to największa nasza konstrukcja, być może największa w Polsce! Realizacja ma przy tym ciekawy walor estetyczny i techniczny. Jest interesującym przykładem współpracy kilku firm i dopasowania materiałów do skali i przeznaczenia projektu.

Podwrocławska hala obsługi pojazdów o szerokości ponad 25 m zamienia się w salon sprzedaży samochodów poleasingowych o łącznej powierzchni ponad 750 m2. Na jedenastu stanowiskach prezentowane będą samochody prestiżowych marek: Porshe, Mercedes, AMG, BMW, Jaguar, Mini Couper, Audi, Jeep, Lexus, Land Rover, Alfa Romeo. Dodatkowo będą tam punkt obsługi klienta, stanowisko fotograficzne i przygotowania aut do sprzedaży.


Do budowy scenografii zużyto 400 mb kratownicy X-20 TRUSSwire. Została ona wybrana do tego celu ze względu na możliwość szybkiego montażu i możliwość łatwego demontażu w razie konieczności przeniesienia lub modyfikacji ekspozycji. Kratownice przyjechały na 5 paletach i ważyły łącznie około 975 kg. Na całość konstrukcji składa się 458 elementów, które łączone są ze sobą śrubami M6.


Oświetlenie zostało przygotowane osobno dla dwóch stref. Pierwszą z nich jest strefa ekspozycji samochodów. Użyto w niej reflektorów typu par 38 ze źródłem światła LED i wrotami do kierowania strumieniem światła. Łącznie użyto tu 113 reflektorów o mocy 18 W i sile światła 1500 lm każdy. Nacisk został tu położony na możliwość kierowania strumieniem światła i możliwość oświetlenia miejscowego.

Drugą strefę stanowi stanowisko przygotowania aut do sprzedaży, gdzie oświetlenie ma charakter ogólny. Użyte naświetlacze LED o mocy 60 W i strumieniu światła 6000 lm każdy dają rozproszone światło o dużej jasności. W tej strefie zamontowano 48 lamp, które oświetlają miejsce pracy z wielu kierunków.

Modułowość nadaje ekspozycji mobilnego charakteru, którą dzięki prostocie konstrukcji i łatwości montażu można dostosować do różnych lokalizacji. Użycie kratownic X-20 TRUSSwire oraz dostarczona dokumentacja umożliwi zmontowanie całości w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie.


Showroom samochodów marek premium i luksusowych dla Idea Getin Leasing powstał w hali przemysłowej. W architekturze showroomu dominuje czerń kratownic oraz drewno uzupełnione akcentami naturalnej zieleni. Cała kompozycja sprawia wrażenie luksusu oraz elegancji.


Nadrzędną cechą konstrukcji oprócz modułowości jest łatwość oraz szybkość montażu i demontażu. W projekcie połączono elegancką architekturę wnętrz z industrialną otoczką w postaci hali, w której showroom będzie się znajdować. Wnętrze przemyślane jest tak by podkreślić nie tylko luksus samochodów ale również obsługę klienta na poziomie premium.


Miejsce obsługi klienta
Miejsce obsługi klienta

164 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page