top of page
o stronie

Przedsięwzięcie, którego skalą warto się pochwalić, zostało zrealizowane we współpracy z biurem projektowym 2L-studio. Słowo rekord pasuje tu doskonale. Realizacja ma przy tym ciekawy walor estetyczny i techniczny. Jest interesującym przykładem współpracy kilku firm i dopasowania materiałów do skali i przeznaczenia projektu. 

 

Podwrocławska hala obsługi pojazdów o szerokości ponad 25 m zamienia się w salon sprzedaży samochodów poleasingowych o łącznej powierzchni ponad 750 m2. Na jedenastu stanowiskach prezentowane będą samochody prestiżowych marek: Porshe, Mercedes, AMG, BMW, Jaguar, Mini Couper, Audi, Jeep, Lexus, Land Rover, Alfa Romeo.

galeria

Do budowy scenografii zużyto 400 mb kratownicy X-20 TRUSSwire. Została ona wybrana do tego celu ze względu na możliwość szybkiego montażu i możliwość łatwego demontażu w razie konieczności przeniesienia lub modyfikacji ekspozycji. Kratownice przyjechały na 5 paletach i ważyły łącznie około 975 kg. Na całość konstrukcji składa się 458 elementów, które łączone są ze sobą śrubami M6.

Oświetlenie zostało przygotowane osobno dla dwóch stref. Pierwszą z nich jest strefa ekspozycji samochodów. Użyto w niej reflektorów typu par 38 ze źródłem światła LED i wrotami do kierowania strumieniem światła. Łącznie użyto tu 113 reflektorów o mocy 18 W i sile światła 1500 lm każdy. Nacisk został tu położony na możliwość kierowania strumieniem światła i możliwość oświetlenia miejscowego.
 
Drugą strefę stanowi stanowisko przygotowania aut do sprzedaży, gdzie oświetlenie ma charakter ogólny. Użyte naświetlacze LED o mocy 60 W i strumieniu światła 6000 lm każdy dają rozproszone światło o dużej jasności. W tej strefie zamontowano 48 lamp, które oświetlają miejsce pracy z wielu kierunków.

Modułowość nadaje ekspozycji mobilnego charakteru, którą dzięki prostocie konstrukcji i łatwości montażu można dostosować do różnych lokalizacji. Użycie kratownic X-20 TRUSSwire oraz dostarczona dokumentacja umożliwi zmontowanie całości w czasie nie dłuższym niż dwa tygodnie.
 
Showroom samochodów marek premium i luksusowych dla Idea Getin Leasing powstał w hali przemysłowej. W architekturze showroomu dominuje czerń kratownic oraz drewno uzupełnione akcentami naturalnej zieleni. Cała kompozycja sprawia wrażenie luksusu oraz elegancji.

Nadrzędną cechą konstrukcji oprócz modułowości jest łatwość oraz szybkość montażu i demontażu. W projekcie połączono elegancką architekturę wnętrz z industrialną otoczką w postaci hali, w której showroom będzie się znajdować. Wnętrze przemyślane jest tak by podkreślić nie tylko luksus samochodów ale również obsługę klienta na poziomie premium.

kontakt panel
bottom of page