top of page
  • X-10 blogger

Kratownice nabierają kolorów!

Czarna, matowa kratownica ma swój niepodważalny urok. Bywają jednak ludzie, którzy potrzebują koloru. Z pomocą przychodzą im kolorowe kratownice X-10 CROSSwire. Obecnie dostępne są one w trzech kolorach: CZARNYM, SZARYM i BIAŁYM. Wychodząc naprzeciw tym, którzy pragną więcej, proponujemy kratownice X-10 we wszystkich kolorach z palety RAL.
Akutalnie dostępne kolory:

CZARNY: RAL 9005 Tiefschwarz 5 0 -2

BIAŁY: RAL 9010 Reinweiß 94,57 -0,47 4,14

SZARY: RAL 7043 Verkehrsgrau B 40,23 -1,28 0,00


RAL – system oznaczania barw oparty na porównaniu z wzorcami. W ten sposób oznacza się barwy farb do metalu, lakierów samochodowych w aerozolu, samoprzylepnych folii PVC stosowanych przez plastyków i wiele innych zastosowań, w tym także farb mieszanych komputerowo, niezależnie od ich producentów. Nazwa RAL to skrót zaczerpnięty od nazwy niemieckiej instytucji utworzonej w latach dwudziestych XX wieku: Reichsausschuss für Lieferbedingungen, od roku 1980 nazywanego: Niemieckim Instytutem Jakości i Oznaczeń RAL Deutsches Institut für Gütesicherung und Kennzeichnung e. V. Jednym z zadań tego instytutu jest systematyzacja opisu barw do zastosowań przemysłowych i handlu. Za jakość odwzorowania barw we wzornikach przez 75 lat odpowiedzialna była jedna firma zajmująca się ich wytwarzaniem, Muster-Schmidt założona w Berlinie w 1905 roku. System powstał w 1927 r. i początkowo zawierał 30 barw, obecnie systematyzuje ich ponad 200. System nie nawiązuje do innych modeli barwnych, barwy zostały wyznaczone arbitralnie. Dla odróżnienia od innych, rozbudowanych systemów oznaczania barw, nazwany został RAL CLASSIC.


Oznaczenie składa się z napisu "RAL" i czterech cyfr:


RAL 10xx – grupa odcieni żółtych

RAL 20xx – grupa odcieni pomarańczowych

RAL 30xx – grupa odcieni czerwonych i różowych

RAL 40xx – grupa odcieni purpurowych i fioletowych

RAL 50xx – grupa odcieni niebieskich

RAL 60xx – grupa odcieni zielonych

RAL 70xx – grupa odcieni szarych

RAL 80xx – grupa odcieni brązowych

RAL 90xx – grupa odcieni białych i czarnych


Jeśli pragniesz aby twoje stoisko targowe lub prezentacja firmy podczas eventu były niepowtarzalne, zajrzyj na stronę https://www.plastikowekratownice.pl/x-10-kolorowe-kratownice i dowiedz się więcej o tym co możesz stworzyć z kolorowych kratownic X-10.


6 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page